chirurgické zákroky

mužská obřízka

Mužská obřízka má funkční efekt (problém přetahování předkožky), estetický a v neposlední řadě se provádí z hygienických důvodů.
Mužská obřízka

Obřízka, neboli circumcize, se z funkčního hlediska indikuje v případech zúžené předkožky a s tím souvisejících problémů s přetažením předkožky přes žalud. Hovoříme o tzv. fimóze.

Fimóza způsobuje poruchy erekce a záněty v oblasti žaludu penisu.

Mužská obřízka také přispívá vyšší vytrvalosti při pohlavním styku.

Další rozhodnutí, které vede muže k podstoupení tohoto zákroku, jsou estetické a hygienické důvody.

Mezi neoddiskutovatelné důvody pro odstranění předkožky patří nižší riziko přenosu choroby HIV a vznik rakoviny děložního čípku u partnerky.

Rakovina děložního čípku vzniká dlouhodobým působením lidského papilomaviru (HPV), který je příčinou 99% případů nemoci. K nákaze HPV dochází pohlavním stykem. Při odstranění předkožky dochází také k odstranění špatně hygienicky udržovaného prostoru, a tím k odstranění rezervoáru bakterií a virů.

METODY ODSTRANĚNÍ PŘEDKOŽKY

Odstranění předkožky může být totální, nebo částečné.

Při totální circumcizi odstraníme předkožku úplně, naopak při částečné circumcizi odstraníme pouze nezbytnou část předkožky, která způsobuje funkční problém.

DŮVODY, KTERÉ NÁS VEDOU K CIRCUMCIZI
  • obtížná erekce

  • předčasná ejakulace

  • záněty

  • obtížné přetažení pokožky

  • akutní zaškrcení penisu

Průběh operace

Circumcize se provádí standardně v lokální anestezii, v ojedinělých případech se přistupuje k celkové anestezii.

Zákrok trvá přibližně 1 hodinu a před zákrokem se podává tzv. premedikace, která zajistí Vaši psychickou pohodu a zvýší komfort během zákroku Vám i lékaři.

Po operaci

Po výkonu doporučujeme minimálně 7 dní nevykonávat větší fyzickou námahu, vynechat koupání v bazénu, přírodních koupalištích, posilování a návštěvu sauny. Návrat k sexuálnímu životu doporučujeme na 1 měsíc po výkonu odložit. Rekonvalescence bývá zpravidla rychlá a bez komplikací.

První hodiny po operaci tlumíme bolest analgetiky, která od nás dostanete a případnému vzniku zánětu předcházíme profylaxí antibiotik.

napište nám ...
Jméno Telefonní kontakt E-mail Zpráva Odeslat

Pro více informací nás kontaktujte a domluvte si termín konzultace s naším lékařem, který Vám zodpoví všechny Vaše dotazy a vysvětlí průběh zákroku.


Cena konzultace je 500 Kč, v případě realizace zákroku je tato částka odečtena.


Následně s Vámi najde vhodný termín pro chirurgický zákrok.